Atrakcje

Turkus Pokoje

Turkus położony jest w wyjątkowej, spokojnej okolicy Międzywodzia, blisko natury. Sama miejscowość znajduje się w urokliwym zawężeniu wyspy Wolin pomiędzy morzem, a Zalewem Kamieńskim. W pobliżu Turkusa znajduje się przystań jachtowa na zalewnie, rozlewisko rzeki Dziwnej, Woliński Park Narodowy i piękne zielone lasy, a dzień umila śpiew ptaków.

h6-banner-img-1

Wyspa Wolin

Na terenie wyspy znajduje się Woliński Park Narodowy utworzony w 1960 roku. Licznie odwiedzane miejsca to: Zagroda Pokazowa Żubrów, która usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym, Skansen Centrum Słowian i Wikingów, Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego, Kamień runiczny Haralda Sinozębego, Rezerwat Archeologiczny - „Wzgórze Wisielców”.

Wapnica

W pobliskiej Wapnicy znajudje się jezioro Turkusowe na wyspie Wolin. Jego powierzchnia wynosi 6.74 hektara, a głebokość 21,2 m. Jezioro Turkusowe jest jedną z atrakcji Wolińskiego Parku Narodowego. Poprowadzono tędy niebieski turystyczny Szlak nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Niedaleko jeziora rośnie 400 - letni dąb Prastary mający status pomnika przyrody.

Międzyzdroje

Corocznie w lipcu organizowana jest tu popularna letnia impreza ‘’Europejski Festiwal Gwiazd’’. Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można zaliczyć: Promenadę Gwiazd, molo o długości 395 m, będące także przystanią morską, skąd pływają rejsy do Świnoujścia i niemieckich portów Uznamu, Muzeum Figur Woskowcyh, punkty widokowe „Gosań" i „Kawcza Góra".

Dziwnów

W 2013 roku otwarto obok nową całoroczną marinę na około 60 jachtów. Latem z przystani pasażerskiej trzy „pirackie” statki: Roza, Weneda i Korsarz, zabierają turystów w 2,5-godzinne rejsy po Bałtyku. Natomiast kolejny statek – Victoria I – kursuje do Kamienia Pomorskiego i z powrotem. Ciekawą atrakcją jest również Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się repliki medali słynnych sportowców i hala sportowa.

Trasy Rowerowe

Tutejsze nadmorskie tereny szczególnie sprzyjają turystyce rowerowej - płaskie ukształtowanie terenu, pachnące lasy, ścieżki i szlaki rowerowe, wypożyczalnie rowerów - wszystko na miejscu! A wartością dodaną będzie podziwianie pięknych, nadbałtyckich krajobrazów i oddychanie świeżym, pełnym jodu powietrzem.

Festyn Komandosa

Od kilku lat w Dziwnowie odbywa się Festyn Komandosa. To właśnie tu stacjonowała tajna spec jednostka Ludowego Wojska Polskiego. Do Dziwnowa przyjeżdżają komandosi, weterani oraz grupy rekonstrukcyjne. Wśród atrakcji są między innymi skoki spadochronowe, pokazy i wystawy oraz spotkania z byłymi i obecnymi komandosami.

Park Dinozaurów

Goście Bałtyckiego Parku Dinozaurów będą mogli dowiedzieć się kiedy żyły dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. W obrębie Parku znajduje się także Park Safari, w którym zamieszkują owce kameruńskie, kuce, alpaki, strusie, świnki wietnamskie, daniele, lamy, kangury i wiele innych domowych oraz dziko żyjących zwierząt.

Windsurfing

Pobyt nad morzem to nie tylko błogi odpoczynek, ale tez doskonała okazja, aby nauczyć się nowej pasji i pokochać nowe hobby. Ciekawą propozycją jest chociażby kitesurfing i windsurfing Bardzo dobrym miejscem na windsurfing jest jezioro Wrzosowskie. Woda płytka, po pas jest nawet pół kilometra od brzegu, a dalej jest tylko 1,5 m głębokości.

Katedra

Katedra Św. Jana Chrzciciela to jedna z najcenniejszych budowli na Pomorzu i najważniejsza w Kamieniu Pomorskim. Powstała na planie krzyża, jako XII-wieczna, budowla romańska. W katedrze znajdują się słynne na cały świat barokowe organy ufundowane przez ostatniego z Gryfitów księcia Ernesta Bogusława de Croy i Arechot. Od 1965 roku odbywa się w katedrze Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.